СПІС

членаў савета Віцебскага дзяржаўнага ўніверсітэта імя П.М. Машэрава

 

Старшыня савета – рэктар універсітэта

  1. Багатырова Валянціна Васільеўна

Прарэктары

  1. Антановіч Дзмітрый Анатольевіч – першы прарэктар
  2. Аршанскі Яўген Якаўлевіч – прарэктар па навуковай рабоце
  3. Бежанар Юлія Пятроўна – прарэктар па выхаваўчай рабоце
  4. Бобрык Міраслава Юзэфаўна – прарэктар па вучэбнай рабоце
  5. Ралавец Андрэй Іосіфавіч – прарэктар
  6. Шкір’янаў Дзяніс Эдуардавіч – прарэктар

Дырэктары каледжаў ВДУ імя П.М.Машэрава

 

  1. Зулёў Анатолій Аляксандравіч – дырэктар Аршанскага каледжа
  2. Полушкіна Таццяна Генадзьеўна – дырэктар Полацкага каледжа

 

Дэканы факультэтаў

  1. Бачкоў Аляксандр Аляксандравіч – дэкан юрыдычнага факультэта
  2. Залеская Алена Мікалаеўна – дэкан факультэта матэматыкі і інфармацыйных тэхналогій
  3. Матораў Сяргей Анатольевіч – дэкан факультэта сацыяльнай педагогікі і псіхалогіі
  4. Нікалаенка Сяргей Уладзіміравіч – дэкан факультэта гуманітарыстыкі і моўных камунікацый
  5. Сакалова Алена Алегаўна – дэкан мастацка-графічнага факультэта
  6. Сучкоў Андрэй Канстанцінавіч – дэкан факультэта фізічнай культуры і спорту
  7. Талкачова Таццяна Аляксандраўна – дэкан факультэта хіміка-біялагічных і геаграфічных навук
  8. Тогулева Алена Дзмітрыеўна – дэкан факультэта перападрыхтоўкі кадраў
  9. Шарапава Іна Анатольеўна – дэкан педагагічнага факультэта
  10. Янч Валерый Вацлававіч – дэкан факультэта навучання замежных грамадзян

 

Кіраўнікі і прадстаўнікі іншых структурных падраздзяленняў

  1. Алізарчык Лілія Львоўна – загадчык падрыхтоўчага аддзялення
  2. Багамаз Сяргей Леанідавіч – загадчык кафедры псіхалогіі
  3. Балаева-Ціхамірава Вольга Міхайлаўна – загадчык кафедры хіміі і прыродазнаўча-навуковай адукацыі
  4. Вараб’ёў Мікалай Цімафеевіч – загадчык кафедры алгебры і методыкі выкладання матэматыкі
  5. Гусейнаў Аляксей Аляксандравіч – начальнік ЦІТ
  6. Дулаў Анатоль Мікалаевіч – загадчык кафедры гісторыі і культурнай спадчыны
  7. Даніч Аксана Уладзіміраўна – загадчык кафедры дашкольнай і пачатковай адукацыі
  8. Іванова Кацярына Пятроўна – начальнік аддзела кадраў
  9. Качмар Ірына Аляксандраўна – дырэктар навуковай бібліятэкі                        
  10. Красоўская Ірына Анатольеўна – начальнік навукова-даследчага сектара
  11. Крыклівец Алена Уладзіміраўна – загадчык кафедры літаратуры
  12. Мезенка Ганна Міхайлаўна – загадчык кафедры агульнага і рускага мовазнаўства
  13. Машэра Сяргей Аркадзьевіч – начальнік ваеннай кафедры    
  14. Пракопкіна Людміла Мікалаеўна – начальнік цэнтра бухгалтарскага ўліку і фінансаў
  15. Русецкі Юрый Аркадзьевіч – дырэктар Інстытута павышэння кваліфікацыі і перападрыхтоўкі кадраў
  16. Саратокіна Алена Уладзіміраўна – начальнік аддзела міжнародных сувязяў
  17. Сушко Генадзь Генадзьевіч – загадчык кафедры экалогіі і геаграфіі
  18. Шматкоў Ігар Іванавіч – загадчык кафедры грамадзянскага права і грамадзянскага працэсу

 

Вучоны сакратар савета

  1. Семянькова Галіна Канстанцінаўна – дацэнт кафедры беларускага мовазнаўства

 

Навучэнцы

  1. Ардынец Аляксандра Вітальеўна – студэнтка 22 групы ФМіІТ, старшыня студсавета ФМіІТ
  2. Багамолава Таццяна Сяргееўна – студэнтка 25 групы ФХБіГН, старшыня студсавета інтэрната №4
  3. Батракова Ганна Уладзіміраўна – студэнтка 31 групы МГФ, старшыня студсавета МГФ
  4. Галавач Дзіяна Юр’еўна – студэнтка 21 групы ФГіМК, старшыня студсавета ФГіМК
  5. Глінка Дар’я Дзмітрыўна – студэнтка 42 групы ФФКіС, старшыня студсавета ФФКіС
  6. Данцова Вікторыя Андрэеўна – студэнтка 41 групы ФХБіГН, старшыня студсавета ФХБіГН
  7. Каляга Вераніка Віктараўна – студэнтку 32 групы ФХБіГН, старшыня студсавета інтэрната №3
  8. Кушчына Яна Мікалаеўна – студэнтка 24 групы ПФ, старшыня студсавета ПФ
  9. Новік Марыя Алегаўна – студэнтка 21 групы ЮФ, старшыня каардынацыйнага студэнцкага савета ўніверсітэта
  10. Парфененка Максім Андрэевіч – студэнт 31 групы ФСПіП, старшыня студсавета ФСПіП
  11. Рога Вікторыя Аляксандраўна – студэнтка 41 групы ПФ, старшыня студсавета інтэрната №5
  12. Селівончык Паліна Вітальеўна – студэнтка 32 групы ЮФ, старшыня студсавета ЮФ
  13. Судзьіна Ганна Міхайлаўна – студэнтка 41 групы, старшыня студсавета інтэрната №6
  14. Хаданёнак Дзмітрый Вячаслававіч – студэнт 31 групы ФМіІТ, старшыня студсавета інтэрната №1

 

Прадстаўнік упраўлення адукацыі Віцебскага аблвыканкама

  1. Багдановіч Алена Леанідаўна – першы намеснік начальніка ўпраўлення адукацыі Віцебскага абласнога выканаўчага камітэта

 

Прадстаўнікі грамадскіх аб’яднанняў

  1. Астахаў Андрэй Валер’евіч – першы сакратар пярвічнай арганізацыі грамадскага аб’яднання “БРСМ” ВДУ імя П.М.Машэрава з правамі раённага камітэта
  2. Стрык Дзмітрый Алегавіч – старшыня прафсаюза работнікаў ВДУ імя П.М.Машэрава
  3. Трубін Аляксей Мікалаевіч – старшыня прафкама студэнтаў

Витебский государственный университет имени П.М. Машерова

home Адрес: 210038, г. Витебск, пр-т Московский, 33.

phone Телефон: (+375 212) 37-49-59 (приемная ректора)

printer Факс: (+375 212) 37-49-59

comment E-mail: vsu@vsu.by

Социальные сети:

@ Учреждение образования "Витебский государственный университет имени П.М. Машерова"