СПІС

членаў савета ВДУ імя П.М.Машэрава

(зацверджаны загадам рэктара ад 03.09.2021 №195)

Старшыня савета – рэктар універсітэта

  1. Багатырова Валянціна Васільеўна

Прарэктары

  1. Антановіч Дзмітрый Анатольевіч – першы прарэктар
  2. Анціпаў Вадзім Уладзіміравіч – прарэктар
  3. Аршанскі Яўген Якаўлевіч – прарэктар па навуковай рабоце
  4. Бежанар Юлія Пятроўна – прарэктар па выхаваўчай рабоце
  5. Бобрык Міраслава Юзафаўна – прарэктар па вучэбнай рабоце
  6. Ралавец Андрэй Іосіфавіч – прарэктар
  7. Шкір’янаў Дзяніс Эдуардавіч – прарэктар

Дырэктары каледжаў ВДУ імя П.М.Машэрава

  1. Зулёў Анатолій Аляксандравіч – дырэктар Аршанскага каледжа
  2. Полушкіна Таццяна Генадзьеўна – дырэктар Полацкага каледжа

Дэканы факультэтаў

  1. Бачкоў Аляксандр Аляксандравіч – дэкан юрыдычнага факультэта
  2. Гапанёнак Юлія Васільеўна – дэкан факультэта фізічнай культуры і спорту
  3. Залеская Алена Мікалаеўна – дэкан факультэта матэматыкі і інфармацыйных тэхналогій
  4. Матораў Сяргей Анатольевіч – дэкан факультэта сацыяльнай педагогікі і псіхалогіі
  5. Нікалаенка Сяргей Уладзіміравіч – дэкан факультэта гуманітарыстыкі і моўных камунікацый
  6. Сакалова Алена Алегаўна – дэкан мастацка-графічнага факультэта
  7. Талкачова Таццяна Аляксандраўна – дэкан факультэта хіміка-біялагічных і геаграфічных навук
  8. Шарапава Іна Анатольеўна – дэкан педагагічнага факультэта
  9. Янч Валерый Вацлававіч – дэкан факультэта навучання замежных грамадзян

Кіраўнікі і прадстаўнікі іншых структурных падраздзяленняў

  1. Багамаз Сяргей Леанідавіч – загадчык кафедры псіхалогіі
  2. Балаева-Ціхамірава Вольга Міхайлаўна – загадчык кафедры хіміі і прыродазнаўча-навуковай адукацыі
  3. Вараб’ёў Мікалай Цімафеевіч – прафесар кафедры алгебры і методыкі выкладання матэматыкі
  4. Гусейнаў Аляксей Аляксандравіч – начальнік ЦІТ
  5. Дулаў Анатоль Мікалаевіч – загадчык кафедры гісторыі і культурнай спадчыны
  6. Жарнасекаў Дзмітрый Даніілавіч – прафесар кафедры заалогіі і батанікі
  7. Іванова Кацярына Пятроўна – начальнік аддзела кадраў
  8. Качмар Ірына Аляксандраўна – дырэктар навуковай бібліятэкі                        
  9. Красоўская Ірына Анатольеўна – начальнік навукова-даследчага сектара
  10. Курдзека Аляксандр Паўлавіч – начальнік аддзела арганізацыі і суправаджэння інавацыйнай дзейнасці
  11. Мезенка Ганна Міхайлаўна – загадчык кафедры агульнага і рускага мовазнаўства
  12. Пракопкіна Людміла Мікалаеўна – начальнік цэнтра бухгалтарскага ўліку і фінансаў
  13. Русецкі Юрый Аркадзьевіч – дырэктар Інстытута павышэння кваліфікацыі і перападрыхтоўкі кадраў
  14. Саратокіна Алена Уладзіміраўна – начальнік аддзела міжнародных сувязяў
  15. Сёмкіна Ірына Аляксандраўна – загадчык падрыхтоўчага аддзялення
  16. Сушко Генадзь Генадзевіч – загадчык кафедры экалогіі і геаграфіі
  17. Сцепанчук Уладзімір Уладзіміравіч – начальнік ваеннай кафедры    
  18. Шматкоў Ігар Іванавіч – загадчык кафедры грамадзянскага права і грамадзянскага працэсу

Вучоны сакратар савета

  1. Семянькова Галіна Канстанцінаўна – дацэнт кафедры беларускага мовазнаўства

Навучэнцы

  1. Вароніна Вікторыя Анатольеўна – студэнтка 21 групы ПФ, старшыня студсавета інтэрната №5
  2. Віхроў Уладзіслаў Вадзімавіч – студэнт 31 групы ЮФ, член студсавета ўніверсітэта
  3. Галавач Дзіяна Юр’еўна – студэнтка 31 групы ФГіМК, старшыня студсавета ФГіМК
  4. Данцова Вікторыя Андрэеўна – магістрантка ФХБіГН
  5. Жарская Паліна Міхайлаўна – студэнтка 21 групы ФФКіС, старшыня студсавета ФФКіС
  6. Качан Кацярына Віктараўна – студэнтка 23 групы ФСПіП, старшыня студсавета ФСПіП, узначальвае моладзевае крыло ПА Беларускага таварыства Чырвонага Крыжа
  7. Кротаў Андрэй Аляксеевіч – студэнт 30 групы ФГіМК
  8. Кушчына Яна Мікалаеўна – студэнтка 34 групы ПФ, старшыня студсавета ПФ
  9. Лабаноўскі Аляксандр Андрэевіч – студэнт 22 групы ЮФ, узначальвае моладзевае крыло пярвічнай арганізацыі РАА “Белая Русь” універсітэта
  10. Лабацэвіч Марыя Юр’еўна – студэнтка 33 групы ПФ, старшыня студсавета інтэрната №6
  11. Новік Марыя Алегаўна – студэнтка 31 групы ЮФ, старшыня студэнцкага савета ўніверсітэта
  12. Сакуноўская Марыя Анатольеўна – студэнтка 31 групы ФХБіГН, узначальвае моладзевае крыло пярвічнай арганізацыі грамадскага аб’яднання “БСЖ” універсітэта
  13. Чалавечкін Уладзіслаў Валер’евіч – студэнт 31 групы ЮФ, член студсавета ўніверсітэта
  14. Ярошчанка Анастасія Андрэеўна – студэнтка 33 групы ПФ, галоўны спецыяліст пярвічнай арганізацыі грамадскага аб’яднання “БРСМ” універсітэта

Прадстаўнік упраўлення адукацыі Віцебскага аблвыканкама

  1. Багдановіч Алена Леанідаўна – першы намеснік начальніка ўпраўлення адукацыі Віцебскага абласнога выканаўчага камітэта

Прадстаўнікі грамадскіх аб’яднанняў

  1. Барынава Анастасiя Яўгенаўна – першы сакратар пярвічнай арганізацыі грамадскага аб’яднання “БРСМ” ВДУ імя П.М.Машэрава з правамі раённага камітэта
  2. Стрык Дзмітрый Алегавіч – старшыня прафсаюза работнікаў ВДУ імя П.М.Машэрава
  3. Трубін Аляксей Мікалаевіч – старшыня прафкама студэнтаў

Витебский государственный университет имени П.М. Машерова

home Адрес: 210038, г. Витебск, пр-т Московский, 33.

phone Телефон: (+375 212) 37-49-59 (приемная ректора)

printer Факс: (+375 212) 37-49-59

comment E-mail: vsu@vsu.by

Социальные сети:

© Учреждение образования "Витебский государственный университет имени П.М. Машерова"